
Dlaczego model NP-1500 to idealny wybór do małej architektury wodnej?
- Otrzymujesz komplet złączek zapewniających dwa efekty wodne (grzybek oraz deszczownię)
- Idealna do napędzania małych wodospadów i strumyków
- Maksymalne podnoszenie słupa wody wynosi 2,5 metra
- Wyjątkowo prosty montaż oraz intuicyjna konserwacja urządzenia
- Energooszczędny silnik zużywa zaledwie 25W prądu
- Wyposażona w duży prefiltr (kosz), chroniący wirnik przed zablokowaniem
- Szczelna, wysokiej jakości obudowa doskonale chroni elektronikę
- Kabel zasilający o długości 5 metrów eliminuje konieczność przedłużaczy
🏆 Nasza rekomendacja: Klasyk do mniejszych oczek
W Koi Śląsk cenimy urządzenia wielofunkcyjne. Seria NP od Aqua Nova to sprawdzona od lat konstrukcja, która oferuje fantastyczny stosunek ceny do jakości. Model NP-1500 to świetne rozwiązanie, jeśli chcesz ożywić swoje oczko wodne klasyczną fontanną, a jednocześnie utrzymać wodę w ruchu zapobiegając jej stagnacji. Dzięki dołączonym w komplecie dyszom (grzybek i deszczownia) nie musisz dokupywać dodatkowych akcesoriów. Po prostu podłączasz sprzęt i cieszysz się kojącym szumem wody przy znikomym obciążeniu licznika prądu (tylko 25W).
Dlaczego warto wybrać dedykowaną pompę fontannową?
| Cecha | Aqua Nova NP-1500 | Tanie pompy uniwersalne | Duże pompy obiegowe |
|---|---|---|---|
| Wyposażenie startowe | 2 x Dysza fontannowa w zestawie | Brak dysz (trzeba dokupić) | Zwykle brak opcji fontanny |
| Pobór prądu | Tylko 25 W | Często wyższy (np. 40W+) | Od 80W wzwyż |
| Wielkość prefiltra | Duży kosz ochronny | Malutka gąbka (szybko się zapycha) | Standardowe duże kosze |
| Zastosowanie docelowe | Ozdobne fontanny, małe kaskady | Tylko proste pompowanie | Zasilanie głównych filtracji |
❄️ Ważne: Przygotowanie do zimy
Małe pompy fontannowe instalowane płytko pod wodą są szczególnie narażone na mróz. Przed okresem zimowym obowiązkowo wyjmij urządzenie ze stawu. Wyczyść dokładnie wirnik z osadów oraz glonów i przechowuj w pomieszczeniu o dodatniej temperaturze, zanurzone w wiaderku z wodą, aby zapobiec stwardnieniu i spękaniu uszczelek.
Dane Techniczne
| Maksymalna wydajność | 1 500 l/h |
| Maksymalna wysokość podnoszenia (Hmax) | 2,5 m |
| Pobór mocy | 25 W |
| Napięcie robocze | 230 V / 50 Hz |
| Akcesoria w zestawie | Złączki fontannowe (efekt deszczowni oraz grzybka) |
| Ochrona wirnika | Zintegrowany, duży prefiltr mechaniczny |
| Długość przewodu zasilającego | 5 m |
| Przeznaczenie | Fontanny, małe wodospady, niewielkie strumienie, cyrkulacja |
Często Zadawane Pytania (FAQ)
Gdzie najlepiej umiejscowić pompę fontannową?
Aby uzyskać najładniejszy efekt fontanny (szczególnie „grzybka”), pompa powinna zostać osadzona na stabilnym, płaskim podłożu tuż pod powierzchnią wody (np. na specjalnej półce w oczku, cegle lub szerokim kamieniu). Zbyt głębokie umieszczenie pompy sprawi, że dysza fontannowa może nie wystawać wystarczająco ponad lustro wody.
Czy pompa musi pracować cały czas?
Jeżeli używasz jej wyłącznie w celach ozdobnych jako fontannę, możesz ją wyłączać na noc, aby oszczędzać prąd. Jeśli jednak pompa napędza również niewielki filtr w oczku, powinna pracować w trybie 24/7, aby utrzymać ciągłość filtracji biologicznej.
Jak często czyścić prefiltr?
To zależy od ilości zabrudzeń w Twoim stawie. Jeśli zauważysz, że woda z fontanny tryska słabiej, oznacza to, że kosz zasysający obróśł glonami lub zablokowały go liście. Należy wtedy wyciągnąć urządzenie, zdjąć kosz i opłukać go w wodzie.

Marka Aqua Nova to prężnie rozwijające się przedsiębiorstwo z ponad 20-letnim doświadczeniem i w 100% polskim kapitałem. Sprzęt tej firmy wyróżnia się bezkonkurencyjnym stosunkiem ceny do jakości.
Kompletujesz sprzęt? Sprawdź nasze działy:












